Co jeść, aby mieć płaski brzuch?

Przed wakacjami wiele z nas zadaje sobie pytanie, co jeść, aby mieć płaski brzuch. Dieta na schudnięcie z brzucha zależy od tego, jak wiele niepotrzebnego tłuszczu zdążyłyśmy nagromadzić przez ostatnie miesiące, a może nawet i lata. Podpowiadamy też, jakimi ćwiczeniami uzupełnić swoje starania, ponieważ dobry jadłospis nie obędzie się bez dodatkowych wysiłków!

Co jeść, aby mieć płaski brzuch w dłuższej perspektywie czasowe?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, co jeść, aby mieć płaski brzuch, dopiero przed wakacjami. Zimowa pora faktycznie nie sprzyja odchudzaniu, a karnawał i Wielkanoc dokładają swoje w kwestii żywieniowej. Walka z tłuszczem powinna być jednak wysiłkiem całorocznym. Nawet jeśli pofolgujemy sobie przy świętach, nie powinnyśmy rezygnować z walki o lepszą sylwetkę na co dzień. Wbrew pozorom dieta na idealny brzuch nie oznacza samych wyrzeczeń.

W dłuższej perspektywie czasowej powinnyśmy skupić się nad spożywaniem 5 posiłków dziennie, które zawierać powinny wszystkie ważne witaminy i minerały. Liczenie kalorii może pomóc, ale w wielu przypadkach wystarczy wystrzegać się produktów szczególnie sprzyjających odkładaniu tłuszczu. Oczywiście nieodzowna będzie także codzienna aktywność fizyczna.

Aby mieć płaski brzuch, należy powstrzymać się od spożywania następujących produktów:

  • przekąski będące połączeniem cukrów i tłuszczy (pułapka wśród sklepowych produktów „fit”, znacznie lepiej stawiać na produkty bogate w węglowodany i białko),
  • kawa z mlekiem (ciężkostrawna z rana nie jest jednym z produktów wspomagających metabolizm),
  • chleb, bułki i inne „białe wypieki” (warto je zamienić na pieczywo z pełnowartościowych ziaren zbóż),
  • gotowe dania i sosy (oprócz nadmiaru cukru mogą mieć w sobie mnóstwo soli zatrzymującej wodę w organizmie).

Zamiast słodyczy lepiej wybierać owoce, a smak potraw słonych znacznie potrafią poprawić przyprawy na trawienie. Co zrobić jednak w momencie, gdy płaski brzuch potrzebny jest na wczoraj?

Dieta na płaski brzuch w 7 dni

Przed przejściem na dietę mającą przynieść płaski brzuch w 7 dni musimy upewnić się, że nie będzie miała ona druzgocącego wpływu na nasze zdrowie. Jeśli gwałtowne zmiany w jadłospisie mają negatywny wpływ na cykl, potrzebujemy na co dzień mnóstwo energii lub miewamy problemy hormonalne, nagła i błyskawiczna walka z nadprogramowymi kilogramami nie jest dobrym pomysłem. W takich przypadkach dieta na płaski brzuch kończy się przybraniem dodatkowych kilogramów.

Jeżeli diety nie są dla nas nowinką i byłyśmy już w stanie pociągnąć tydzień lub więcej restrykcji, warto zainteresować się następującymi dietami:

  • dieta 1200 kcal
  • dieta kopenhaska
  • I faza diety Dukana
  • detoks sokowy

Wszystkie te diety są bardzo restrykcyjne, jednak dzięki szybkiemu uderzeniu oraz pozbywaniu się wody z organizmu pozwalają na zgubienie nawet 5 kg w trakcie 7-dniowej diety na płaski brzuch.

Za płaski brzuch odpowiada nie tylko dieta, ale i ćwiczenia

Kobietom nie mogącym pozwolić sobie na tak restrykcyjne odżywianie, zazwyczaj zaleca się stopniowe zmniejszanie przyjmowanych kalorii. Dodatkowo połączyć należy to z ćwiczeniami fizycznymi. W dłuższej perspektywie idealnie sprawdzą się ćwiczenia callanetics.

Co w sytuacji, gdy nie mamy kilku czy nawet kilkunastu miesięcy na stopniowe dochodzenie do idealnego brzucha? Wówczas koniecznie trzeba sięgnąć po ćwiczenia z 6 Weidera dla kobiet. To klasyczny przepis na płaski brzuch, jednak wymaga regularnego zaciskania zębów i sporego wysiłku fizycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *