Jak wykonywać 6 Weidera dla kobiet?

Nie istnieje kobieta, która nie chciałaby mieć idealnie płaskiego, pozbawionego boczków brzucha. Jednak droga do celu jest bardzo długa i wymaga wielu wyrzeczeń. Zbilansowana i zdrowa dieta to tylko jeden z elementów, który pozwoli uzyskać idealny brzuch. Drugim są ćwiczenia fizyczne, a do najpopularniejszych z nich w kontekście płaskiego brzucha jest aerobiczna 6 weidera. Dlaczego te ćwiczenia są tak popularne i powinny być wykonywane szczególnie przez kobiety marzące o idealnym brzuchu?

Czemu 6 Weidera jest tak popularna?

Aerobiczna szóstka Weidera jest zestawem ćwiczeń wymyślony przez kulturystę Joe Weidera. A6W od lat cieszy się olbrzymią popularnością, prawdopodobnie większą nawet niż callanetics. Odbiorcami tego programu są nie tylko profesjonalni sportowcy czy osoby aktywne fizycznie, ale również wszyscy ci, którzy zechcieliby w końcu zrzucić kilka zbędnych kilogramów i uzyskać idealnie płaski brzuch.

Aerobiczna szóstka Weidera zawdzięcza popularnością, przede wszystkim, swojej prostocie. Jest to zestaw składający się z sześciu ćwiczeń, które należy wykonywać jedno po drugim, bez przerwy. A6W wymaga jedynie kawałka podłogi, nie musimy zaopatrywać się w drogi sprzęt i są to idealne ćwiczenia do domu. Dodatkową motywacją jest skuteczność programu, a zdjęcia przemian osób po 6 tygodniach programu biją rekordy popularności w internecie.

Jak 6 Weidera powinny wykonywać kobiety?

Wykonując ćwiczenia z treningu A6W należy pamiętać o tym, iż każde z nich musi być wykonywane na twardym, stabilnym podłożu. Najlepiej nada się do tego podłoga. 6 Weidera składa się z cykli (jedno powtórzenie każdego ćwiczenia, bez przerwy) i serii (zbiór cykli). Po każdej z serii powinna nastąpić trzyminutowa przerwa. Każde z ćwiczeń powinno być wykonywane poprawnie pod kątem technicznym, a plecy zawsze powinny być przywarte do podłoża.

Kluczem do sukcesu przy wykonywaniu 6 Weidera jest regularność. Program zakłada odbycie sesji treningowej codziennie, nie istnieje coś takiego jak dzień wolny. Regularność oraz staranność przy wykonywaniu ćwiczeń – tylko w ten sposób będziemy mogli uzyskać pożądany przez nas efekt i pochwalić się idealnie płaskim oraz wyrzeźbionym brzuchem po ukończeniu programu.

Zalety 6 Weidera dla kobiet

Aerobiczna 6 Weidera niesie ze sobą szereg korzyści dla kobiet, a efekty uzyskane po przejściu całego programu mogą stanowić idealny bodziec motywacyjny do podjęcia dalszej aktywności fizycznej. Zalety 6 Weidera dla kobiet to między innymi:

  • 6 Weidera to program z którego trwaniem nie zwiększa się trudność ćwiczeń, a ilość powtórzeń. Jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących, które ich nie zniechęca poprzez konieczność poznawania coraz to bardziej skomplikowanych ćwiczeń.
  • Możliwość uzyskania idealnie płaskiego brzucha.
  • Poprawa samopoczucia, która związane jest z aktywnością fizyczną.
  • Danie organizmowi bodźca anabolicznego.
  • Wzmocnienie mięśni prostych brzucha.
  • Z racji tego, iż A6W jest również treningiem typu cardio, pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej z całości ciała, nie tylko brzucha.
  • A6W pomaga również w ćwiczeniu samozaparcia oraz silnej woli, gdyż musi być wykonywany codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *