Zalety ćwiczeń Callanetics

Gdzieś w Stanach Zjednoczonych wymyślono rewolucyjny system ćwiczeń dla każdego. Mowa tu o ćwiczeniach Callanetics, które zyskały niebywałą wprost popularność za oceanem. Teraz zyskują zwolenników również w Europie, w tym w Polsce. To idealne ćwiczenia do domu, które nie wymagają kupna drogiego sprzętu. Warto więc bliżej zapoznać się z systemem ćwiczeń fizycznych Callanetics, aby wiedzieć, na czym one polegają.

Zwolennicy tego trybu treningów fizycznych twierdzą, że ćwiczenia Callanetics nie obciążają zanadto organizmu człowieka, dlatego też z powodzeniem mogą być stosowane przez ludzi w każdym wieku, również podeszłym. Są więc bardziej uniwersalne niż 6 weidera dla kobiet. Ćwiczenia Callanetics pozwalają na zachowanie zdrowej kondycji, wspaniałej sylwetki, a także na wyrobienie imponującej masy mięśniowej. Trenując Callanetics poczujemy się zdrowsi i szczęśliwsi, jako że ćwiczenia fizyczne uwalniają w ludzkim organizmie hormon szczęścia – Endorfiny. Istnieje wiele zalet Callanetics, ale podstawowym ich atutem jest wysoka skuteczność.

Już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń, co najmniej po godzinie w ciągu każdego dnia, zauważalne są różnice w wyglądzie człowieka. Ubywa kilka centymetrów w talii, uda i brzuch stają się jędrne, a pupa podniesiona. Ćwiczenia Callanetics nie są zbyt skomplikowane, ale najważniejsze jest to, że przynoszą one wymierne efekty. Poprawiają sylwetkę, wpływają na ujędrnienie poszczególnych partii ciała, spalają zbędny tłuszcz i doprowadzają do podniesienia ogólnej wydolności ludzkiego organizmu.