Zadbaj o swoje pazurki

Czy w należyty sposób dbasz o swoje paznokcie? Pamiętaj że są one twoją wizytówką, a według badań wielu panów zwraca na nie uwagę. Już same odżywki polepszają ich wygląd, a pomyśl jak będą wyglądały twoje pazurki kiedy odżywkę połączysz z kilkoma zabiegami pielęgnacyjnymi.

Najpopularniejsze i najłatwiejsze do wprowadzenia w życie są metody domowe. Sprawdzoną metodą którą stosowały już nasze babcie jest olejek rycynowy który to poprawia nie tylko stan paznokci ale również skóry wokół nich. Nowszą metodą pielęgnacji jest oliwa z oliwek połączona z sokiem z cytryny. Jej działanie oprócz nawilżenia płytki paznokciowej polega na jej lekkim rozjaśnieniu, jest to bardzo pomocne szczególnie gdy pomalujemy paznokcie ciemnym lakierem nie stosując wcześniej bazy.

Dla wytrwałych Pań polecam dietę bogatą w wapń, żelazo, cynk, krzem i białko. Warto również pamiętać, szczególnie w chłodniejsze dni jak i również po myciu czy zmywaniu aby smarować ręce kremem. Oprócz kremu warto co jakiś czas stosować peeling, ze szczególnym zwróceniem uwagi na palce (dzięki temu zabiegowi skórki wokół paznokci będą delikatniejsze).

Jeśli jesteś osobą która lubi mieć pomalowane paznokcie, a podejrzewam że ładne zadbane pazurki lubi mieć każda z Pań, pamiętaj że lakier który codziennie nakładasz na paznokcie również je niszczy, Zastosuj raz na jakiś czas terapie i daj odpocząć paznokciom malując je na przykład tylko odżywką. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie na noc odżywek i olejków.