Francuski styl ubioru — pomysły na stylizacje

Francuski styl ubioru jest bardzo popularny wśród kobiet, które chcą wyglądać modnie. Francuskie kobiety preferują neutralne odcienie o niskim tonacji, najczęściej można je zobaczyć w kolorze czarnym, białym, granatowym, beżowym i brązowym. To także świetny wybór dla minimalistek, które chcą ograniczać liczbę posiadanych ciuchów, ale wciąż wyglądać niecodziennie.

Francuski styl ubioru — cechy

Francuski styl ubioru charakteryzuje się prostotą i elegancją. Nieodłącznie wiąże się ze skojarzeniami z klasyką. Istotne są też modne dodatki, takie jak szale, torebki czy stylowe buty. Do codziennych stylizacji zazwyczaj wybierane są stonowane barwy, a do wieczornych — bardziej odważne.

Prostota nie oznacza w przypadku francuskiego stylu ubioru braku przywiązania do detali. Jest wręcz przeciwnie — pewnego rodzaju niedbałość to poza, ale w rzeczywistości wszystko jest przemyślane i dobrane do najdrobniejszego szczegółu. To sprawia, że moda francuska wciąż pozostaje jednym ze styli ubierania się, które nie wychodzą z mody.

Ubrania do francuskiego stylu ubioru

Podstawowymi ubraniami, które są idealne do niemal natychmiastowego wprowadzenia elementów charakterystycznych dla francuskiego stylu do swojej stylizacji, są:

  • Prosta, biała koszula — najlepiej z kołnierzykiem, ale chodzi tu o kolor, który stanowi idealne tło dla wyrazistych dodatków.
  • Ciemne jeansy — najlepiej o prostym kroju i bez żadnych ozdób.
  • Płaszcz — długi lub krótki, ale powinien mieć prosty fason i stonowaną kolorystykę.

Jak widać, francuska stylizacja jest wręcz stworzona do noszenia przez minimalistki. To idealna podstawa każdej szafy kapsułowej, gdyż każdy z tych ciuchów pasuje na różne okazje i przydaje się w praktycznie każdej porze roku.

Jakie dodatki pasują do francuskiej stylizacji?

Francuski styl ubioru jest szykowny i elegancki, dlatego też idealnie pasują do niego subtelne i delikatne elementy biżuterii. Francuzki uwielbiają złote naszyjniki z medalionem lub pendantem, drobne kolczyki w kształcie małych pierścieni oraz wielowarstwowe naszyjniki. Pasują również do modnej sukienki wieczorowej.

Jako że francuski styl ubioru jest zazwyczaj skupiony na prostocie i minimalizmie, niewielkie rozmiary powinna mieć też torebka. Pozwala dodać subtelnego akcentu bez przesadnego przytłaczania całego stroju. Dodatkowo jest wygodna i praktyczna — można w niej schować tylko niezbędne rzeczy, co pozwala uniknąć noszenia zbyt dużego bagażu.

Buty do francuskiej stylizacji

Pierwszymi butami, które przychodzą mi na myśl w kontekście moich własnych francuskich stylizacji, są baleriny. Najlepiej wybrać te w kolorze tapue lub czarne. Mogą być zdobione, ale bardzo nieznacznie, żeby nie odbierać blasku dodatkom. Dotyczy to również innych butów dobrze zgrywających się z francuskim stylem ubioru: botek, szpilek, mokasynów oraz półbutów.

Dodatki pasujące do francuskiego stylu ubioru

Podobnie jak w przypadku butów, również dodatki do francuskiego stylu ubioru kojarzą mi się przede wszystkim z jednym elementem: apaszką. Pod kątem fasonu warto postawić na klasyczny wygląd, a pod względem barwy ograniczyć się do jednolitego koloru. Jeżeli z jakichś powodów nie możemy wyróżnić się odpowiednią biżuterią, może mieć subtelny wzór, taki jak monogram lub geometryczne desenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *