Zalety diety Dukana

Dieta proteinowa to ostatnio najbardziej znana i najczęściej stosowana dieta w Polsce. Obejmuje ona stosowanie się do prostych zasad żywienia, które obejmują wyłącznie produkty o dużej zawartości białka. Dieta proteinowa, inaczej dieta dukana albo dieta białkowa, jest bardzo skuteczna, o czym świadczą osoby, które już spróbowały odmiennego sposobu żywienia się i straciły wiele kilogramów.

Nie ulega wątpliwości, że dieta dukana jest przeznaczona dla osób, które mają na tyle determinacji, aby zrezygnować z wielu dotychczas spożywanych produktów. Nie oznacza jednak to, że dieta proteinowa zakłada daleko idące głodzenie się. Jej główną zaletą jest to, że można jeść w każdych ilościach te posiłki, które zawierają białko, a więc chude mięso, sery, szynkę, jaja, ryby i owoce morza, a także napoje. Unikać trzeba z kolei wielu produktów zawierających i białka, i węglowodany, takich jak rośliny strączkowe czy kasze.

Kluczem do zrzucenia wagi jest trzymanie się ściśle wytyczonych reguł żywienia, które nie są jednak tak restrykcyjne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli wytrzymamy aż do 3 poziomu diety, dwa razy w tygodniu możemy pozwolić sobie na zjedzenie dokładnie tego, na co mamy akurat ochotę. Dieta proteinowa jest całkowicie bezpieczna dla człowieka, co zostało potwierdzone w toku badań medycznych. Stosując dietę proteinową nie narażamy swojego organizmu na szwank, oprócz dobrej sylwetki możemy więc cieszyć się zwiększonymi pokładami energii i dobrym samopoczuciem.

W przeciągu 2-3 miesięcy jesteśmy w stanie pozbyć się nawet 15 kg nawagi, jeśli będziemy mieli tyle odwagi i samozaparcia, aby stosować się do wymogów diety proteinowej. W początkowej fazie jest to dodatkowo idealna dieta na płaski brzuch, gdyż pozwala schudnąć nawet 5 kg przez pierwsze kilka dni.