Jak pracować nad pewnością siebie?

Osoby zdecydowane i śmiałe mają w życiu łatwiej. Jak pracować nad pewnością siebie? Chociaż wiele kobiet uważa, że trzeba się z tym urodzić, nawet szara myszka zmienić może się w osobę pełną rezonu. Poznaj kilka rad, dzięki której czuła będziesz się na miejscu w każdej sytuacji. Nie musisz być przy tym przebojowa – pewność siebie przejawia się na wiele sposobów.

Czemu warto pracować nad pewnością siebie?

Pewność siebie to cecha, która przejawia się w akceptowaniu siebie, docenianiu własnych zalet oraz umiejętności, a także przekonaniu, że jesteśmy wartościowe niezależnie od zdania innych oraz sytuacji która się pojawiła w naszym życiu – może to być związane z rozmową w sklepie odzieżowym albo nawet sytuacja związana z zadłużeniem finansowym. Podąża za nią zestaw innych pozytywnych cech, ponieważ kobieta pewna siebie staje się śmielsza i bardziej zdecydowana, nie mając przy tym problemu z asertywnością. Dobre identyfikowanie swoich mocnych stron oraz utożsamianie się z nimi pomaga przy tym niwelować słabości lub sprawiać, że stają się one nieistotne. W ten sposób udaje się osiągać sukcesy zawodowe i osobiste.

Pewność siebie jest przy tym stanem ducha, który wiele osób stara się maskować. Chcąc pracować nad pewnością siebie, powinnyśmy zająć się tymi aspektami tej cechy, które faktycznie konstytuują dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie. To zupełnie inna praca niż przy aerobicznej 6 weidera dla kobiet, w przypadku której chcemy osiągnąć efekt i pokazać innym. W żadnym wypadku nie można mylić także zdrowej pewności siebie z arogancją, opryskliwością czy wywyższaniem się. Chodzi w końcu o to, aby czuć się dobrze ze sobą, a nie wywierać wrażenie na innych!

Jak pracować nad pewnością siebie? To kwestia psychiki

Dla wielu kobiet najlepszą odpowiedzią na pytanie jak pracować nad pewnością siebie będzie wizyta u psychoterapeuty. Dobre poznanie siebie i odsłonięcie najgłębiej skrywanych kompleksów sprawia, że stajemy się świadome tego, czego dokładnie się wstydzimy. Kiedy już się tego dowiadujemy, okazuje się, że wstyd oraz podążający za nim brak pewności siebie mają podstawy w nieuświadomionych mechanizmach oraz błędach poznawczych. Częstokroć wystarczy je przepracować, aby zyskać śmiałość i uwolnić się od wewnętrznych demonów, a przy tym poznać swoje mocne strony.

Pewność siebie warto też kultywować. Pomagają w tym ćwiczenia mentalne. Przykłady? Warto wyobrażać sobie samą siebie w sytuacjach, gdy najbardziej brakuje nam pewności. Co zrobiłybyśmy wówczas, gdy miałybyśmy w sobie sto procent odwagi i stanowczości? Jak należałoby się w takiej sytuacji zachować, będąc zdecydowaną i śmiałą kobietą? Z czasem wyobrażenia te można krok po kroku przenosić do życia rzeczywistego, aż w końcu stanie się to łatwe i oczywiste. Nie należy także zapominać o odpoczynku, w czym pomóc mogą zdrowe i naturalne zioła na lęki i uspokojenie, wspomagające relaks.

Jak pracować nad pewnością siebie? Pomoże również ruch

Chociaż pewność siebie to cecha związana z mentalnością, olbrzymi wpływ mają na nią również aspekty fizyczne. Nie chodzi tu o wygląd, ponieważ można się nią charakteryzować niezależnie od przymiotów zewnętrznych. Różnorakie formy ruchu fizycznego uwalniają po prostu w człowieku endorfiny i pozwalają mu spoglądać na siebie oraz cały świat znacznie optymistyczniej. To jest zaś podstawą pewności siebie, a efekty da nawet podstawowa codzienna aktywność fizyczna.

Kolejnym aspektem pomocnym w budowaniu pewności siebie jest fakt, że udany trening wzbudza w nas poczucie dumy i zadowolenia. Efektem ćwiczeń w domu będzie więc zazwyczaj pewność siebie. Wzięcie się za siebie i ruszenie do ćwiczeń nie jest proste w świecie pełnym pokus i natychmiastowej gratyfikacji. Kiedy zamiast kolejnego odcinka wciągającego serialu wybierzemy wysiłek fizyczny, wzrośnie nasze poczucie własnej wartości. Co istotne, ćwiczenia takie jak damskie pompki wykonywać możemy także podczas oglądania serialu czy słuchania audiobooka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *