Moda się nieustannie zmienia i każdego roku świat obiegają nowe stylizacje i rodzące się z nich trendy. Pewne rzeczy okazują się jednak uniwersalne i pomimo upływu lat, wciąż okazują się wyborem dla wielu kobiet. Jakie style ubierania nie straciły na zainteresowaniu?
1. Vintage
W przypadku tego stylu podstawowe założenie jest takie, że im dane ubranie starsze i bardziej retro, tym lepiej. Źródło inspiracji dla kompletowaniu swojej kreacji stanowi przede wszystkim fason z lat 40. oraz 50., ale znaczenie mają także ubrania z lat 80. czy 90.
Podstawa to kreacje mocno podkreślające talię. Sukienki i spódnice przylegają do ciała, nadając ogółowi ubioru zmysłowości i uwydatniając atuty danej kobiety. Vintage to także koszule z kołnierzykiem czy żakiety z baskinką. Nie brakuje również charakterystycznych akcesoriów. Broszka czy artystyczna, wykonana skóry lub jedwabiu, torebka idealnie dopełnią klimat pierwszej połowy poprzedniego stulecia.
2. Minimalistyczny
Podobno mniej znaczy więcej, a siła tkwi w prostocie. Styl minimalistyczny w ubiorze może te maksymy potwierdzać. Wywodzi się z dekady lat 90., gdy Calvin Klein czy Donna Karan zaproponowali światu kreacje pozbawione ozdób, wzorów i szerokiej palety kolorów. Minimalistyczne ubiory cechuje dominacja czerni i bieli, a także gładkość materiału.
Prostota dotyczy właściwie każdej części garderoby — od sukienek i koszul po spodnie i spódnice. Styl minimalistyczny sprawdzi się w większości sytuacji i okazji. Okaże się udanym wyborem na ubiór do pracy czy rodzinną okoliczność. Daje bezpieczeństwo, że np. kolor nie okaże się nieadekwatny do reguł ubioru.
3. Boho
Styl ten dotyczy cieplejszych pór roku — przede wszystkim lata. Ukształtowany głównie przez amerykańskie środowisko zakłada pełną swobodę i niezobowiązanie. Jego wyznawcy stawiają na zwiewne sukienki, wykonane z delikatnego materiału. Subtelność dotyczy także bluzek, spódnic czy spodni, zatem kobiety cechujące się subtelnością z łatwością podkreślą tę mocną stronę przez ubiór w stylu boho.
Istotną cechą są wzory nawiązujące do natury, stąd obecność np. kwiatów. Nie brakuje także wielokolorowych mozaik, a ogół ubioru wzbogacają rozmaite akcesoria — głównie paski, naszyjniki czy bransoletki wykonane z rzemyków.
4. Casual
Czyli inaczej ujmując — styl codzienny, zatem taki, którego ubrań nie powinno zabraknąć w garderobie każdej kobiety. Jest to przykład klasycznej, prostej odzieży o stonowanej kolorystyce. Dominują odcienie brązu, szarości oraz bieli.
Styl casual dotyczy zarówno zawodowej strony naszego życia, jak i sportowej. Dlatego w jego zakresie mieszczą się z jednej strony marynarki, koszule i jeansy, z drugiej bluzy, spodnie, czapki z daszkiem czy trampki. Skomponowanie ubioru oparte na stylu casual nie powinno być czasochłonne i stanowić szczególnie trudnego zadania, a może podkreślić pewność siebie oraz luz.
5. French girl
Paryż uchodzi za stolicę mody, zatem nic dziwnego, że obowiązuje także francuski styl. W tym przypadku mowa o French Girl, czyli dotyczący młodszych kobiet, lecz chętnie wyznawany także przez te bardziej dojrzałe. Chodzi o pełną swobodę w ubiorze i zachowanie naturalności.
Kreacja powinna być dziewczęca i podobnie jak w stylu casual — niewymagająca wiele wysiłku w skomponowaniu. French Girl to przede wszystkim mało wyszukane, niedrogie i pozbawione ekstrawagancji elementy. Styl ten dotyczy także minimalistycznego makijażu oraz luźno rozpuszczonych, nieukładających się w będącej efektem długiej stylizacji fryzurę włosów.