Samochód do ślubu

Niemal dla każdej kobiety ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu. Już jako dziewczynki przygotowują się do tego dnia, wyobrażając sobie niemal całą ceremonię wraz z całym dniem. Bardzo często jednak realne życie niemal całkowicie zmienia to czego młoda dziewczyna oczekuje. Oczywiście w większości wypadków młodzieńcze marzenia weryfikowane są przez sytuację finansową. Nie zmienia to jednak faktu, że ślub i wesele są zawsze organizowane z wielką pompą.

Auto, ale jakie?

Obecnie niezbędnym wręcz element dnia ślubu jest także posiadanie, przynajmniej na tą uroczystość, odpowiedniego samochodu. Nie należy ukrywać, że młodzi ludzie w zdecydowanej większości nie są majętni i nie posiadają drogich limuzyn czy innych drogich samochodów, gdyż dopiero wchodzą w czas życia zarobkowego, a wszelkie nadwyżki finansowe nie są inwestowane w takie pojazdy. Wynajem aut to idealna wręcz propozycja, by samochód do ślubu był drogą i ekskluzywną limuzyną.

Koszty samochodu

Wbrew pozorom samochód do ślubu to nie jest droga usługa, gdyż samochody tego typu nie pokonują przecież dużych odległości, a jak wiadomo limuzyny do oszczędnych pod względem paliwa nie należą. Statystycznie największym powodzeniem cieszą się właśnie limuzyny i samochody z tak zwanej najwyższej półki cenowej. Jednakże wynajem aut do ślubu nie ogranicza się wyłącznie do tego. Wiele par młodych decyduje się na wynajem ekstrawaganckich pojazdów. Popularne w tym wypadku są samochody stare, zabytkowe. Mogą to być pojazdy przedwojenne, albo popularne samochody z okresu młodości rodziców państwa młodych. Przed wyborem samochodu do ślubu powinno się jednak zastanowić czy dany pojazd będzie pasował do sukni panny młodej. Nie ma co ukrywać, że do niektórych samochodów, zwłaszcza tych małych, suknie ślubne po prostu nie pasują, ponieważ się nie mieszczą do pojazdu. Przykładem mogą być samochody małe takie jak maluch czy trabant, które są przecież używane w czasie ślubów. Pamiętać także należy, że cena za wynajem aut do ślubu często nie zawiera pracy szofera.

Samochód do ślubu z kierowcą czy bez?

Kierowca limuzyny, czy innego samochodu liczony jest osobno. W niektórych przypadkach kierowca jest obligatoryjny, jednakże ilość osób pracujących jako kierowcy takich samochodów nie jest zbyt wysoka. Dlatego też praca szofera musi być opłacana osobno. Reasumując, odpowiedni samochód do ślubu stał się elementem nieodzownym tego dnia, dlatego też nie warto oszczędzać na wynajmie, ale także nie powinno się na siłę wybierać samochodu pod wpływem otoczenia. Ślub jest świętem państwa młodych i to oni powinni zdecydować jakim samochodem chcą odjechać spod kościoła, po zakończeniu uroczystości ślubu.