Sklep internetowy przyjacielem kobiety

Być może nie wszyscy o tym wiedzą, ale jak się okazuje z przeprowadzanych badań i analiz dotyczących szerokiego rynku e-commerce wynika, że największym targetem (prawie stu procentowym) sklepów internetowych jest płeć piękna. Dlaczego więc większość właścicieli i handlowców nie ma w zasadzie pojęcia o tym, czym powinien wyróżniać się sklep adresowany dla kobiet? Ci eksperci, którzy przeciwnie – doskonale potrafią trafić w gusta kobiecych wymagań i sprawić, że sklep internetowy staje się ich najlepszym sprzymierzeńcem, święcą triumfy i doradzają innym. Warto więc ich posłuchać.

Jeżeli sklep internetowy ma sprawiać, że kobieta poczuje się nim dobrze, wyjątkowo, z przyjemnością będzie dokonywać zakupów i z chęcią do niego wracać – musi być przede wszystkim kobiecy. Oczywiście nie w sensie dosłownym, ale bardzo pokrewnym. Wszyscy więc specjaliści zajmujący się tworzeniem i projektowaniem e-sklepów, których odbiorcą są stricte kobiety – muszą mieć na uwadze kilka istotnych cech na które panie zwracają uwagę podczas robienia zakupów.

I tak, przez słowo kobiecość w sensie tworzenia sklepu internetowego, rozumiemy dwa kluczowe aspekty – elegancką, kreatywną wizualizację z estetyczną gamą kolorów, pomysłową stylistyką oraz motywem przewodnim przyciągającym za każdym razem ponownie. Drugą własnością na którą zwracają uwagę wymagające panie musi być jego praktyczność – doskonała funkcjonalność, łatwość w poruszaniu się i obsłudze oraz oczywiście jakość całej oferty.

Najczęściej bywa tak, że kobiety wybierając sklep internetowy zamiast całodniowej bieganiny po galerii – liczą na pełen profesjonalizm, różnorodność i zróżnicowanie prezentowanej oferty, szybkość i przede wszystkim łatwość obsługi. Nie mamy przecież czasu, ani też chęci zastanawiania się co do czego służyć i w jaki sposób złożyć zamówienie. To co dla twórców (w większości mężczyzn) może wydać się zupełnie oczywiste – znacznie bardziej skomplikowane zazwyczaj jest dla kobiet, które przecież nie mają głowy do problemów i nowinek technicznych.

Oczywiście gdy pierwsze wrażenie po wejściu do sklepu okaże się tym pozytywnym i już podczas samego oglądania atrakcyjnych produktów kobiety poczują się przyjemnie – drugie czyli wybranie produktów i sfinalizowanie transakcji staje się zupełną formalnością. Naturalnie aby tak było wizualizacja musi być przemyślana, precyzyjnie skonstruowana w każdym najdrobniejszym elemencie.

Kobiety, podobnie zresztą jak mężczyźni mają to do siebie, że są wzrokowcami i często oceniają sklep internetowy właśnie po jego nietuzinkowej aparycji. Szczególną uwagę przywiązują do stylistyki wnętrza i finezyjnego dobrania atrakcyjnych dodatków i jeżeli zauważą profesjonalną rękę fachowca zatrzymają się w nim na dłużej.

Oprócz tego, że dla klientek niezmiernie ważny jest przyjemny, estetyczny i zapraszający do środka layout – istotne znaczenie ma również jego użyteczność, gdy po późnym przyjściu do domu czy też w czasie firmowej przerwy na lunch mogą zakupić wszystkie potrzebne produkty lub też zajrzeć na stronę swojego ulubionego sklepu, poszperać w nowej ofercie, dowiedzieć się co o ciekawych produktach myślą inni i oczywiście zakupić co nieco.

Nowoczesne mamy, zabiegane i wiecznie pracujące do późnych godzin nocnych bizneswomen, czy też wszystkie inne kobiety, które wiecznie nie mają czasu dla siebie, a co dopiero na chodzenie po sklepach niezwykle mocno cenią sklep internetowy za swoją wygodę. Jeżeli już z którymś z nich się zaprzyjaźnią to liczą na więcej. Są wymagające i interesuje ich jakość. Za pierwszym razem, gdy profesjonalnie przygotowany sklep zachęci kobietę, śmiało może liczyć na drugą wizytę, trzecią, czwartą i kolejną. Za szóstą musi klientkę zaskoczyć, sprawić, że nadal będzie nim miło oczarowana. Promocje, rabaty, wyprzedaże, bonusy, konkursy i zniżki dla stałych klientek są więc nieodzowne by sprostać ich gustom i obszernym oczekiwaniom.

Gdy oprócz tego, że nawet w wygodnych kapciach i szlafroku siedząc w fotelu –sklep internetowy sprawi, że kobieta znajdzie się w centrum zainteresowania i poczuje się wyjątkowo – stanie się jej wiernym przyjacielem, z którym będzie utrzymywać stałe relacje i komunikować się za każdym razem bez względu na chandrę czy brak makijażu.