Wózki dziecięce – ekologiczny wybór

Ciąża to wspaniały okres w życiu każdej kobiety. Staramy się dbać o siebie i nowe człowieka, który rozwija się w brzuchu mamy. Zadbajmy o to aby po przyjściu na świat nasze niemowle było otoczone tym co najlepsze.

Jak wiadomo najzdrowsze produkty to te nieprzetworzone, pochodzące prosto z natury. Taki również powinien być wózek dziecięcy. Wydawać by się mogło, że europejskie normy jakościowe zapewniają nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Test niemieckiej organizacji konsumentów – Warenest wykazał, że wszystkie wózki dziecięce znanych producentów, które zostały przebadane zawierały szkodliwe substancje takie jak ftalany i inne chemiczne związki wpływające niekorzystnie na zdrowe niemowlęcia.

Bioroąc powyższe pod uwagę powinniśmy bardzo dokładnie zastanowić się jaki wózek kupić. Powinniśmy zwracać uwagę na tkaniny – często już sam zapach nie pozostawia złudzeń – są one nasączane chemicznymi substancjami. Zapewnieniem dobrej jakości mogą być przede wszystkim certyfikaty niezależnych instutucji międzynarodowych (IVN, GOTS, Oko Tex).

Ostatnio na polskim rynku zadebiutowały wózki austriackiej firmy – Naturkind. Ciekawym w ofercie jest to, że swój wózek możemy zaprojektować wg własnego pomysłu! Zostanie on wykonany z wysokogatunkowych materiałów: bawełny, wełny kokosa czy korka.

Nowością w ofercie sklepów z artykułami dla dzieci są również wózki Baby Jogger. To amerykańska marka z 25-letnią tradycją. Ciekawostką jest to, że produkcja nie została przeniesiona do Chin czy innego kraju z tanią siłą roboczą. Wózki Baby Jogger produkowane są ręcznie w Stanach Zjednoczonych.

Pamiętajmy, że wózek dla dziecka bedzie używany na codzień i to od naszego dobrego wyboru zależy czy będzie dobrze służył zapewniając komfort i wygodę dziecku oraz rodzicom.