Zalety diety Dukana

Dieta proteinowa to ostatnio najbardziej znana i najczęściej stosowana dieta w Polsce. Obejmuje ona stosowanie się do prostych zasad żywienia, które obejmują wyłącznie produkty o dużej zawartości białka. Dieta proteinowa, inaczej dieta dukana albo dieta białkowa, jest bardzo skuteczna, o czym świadczą osoby, które już spróbowały odmiennego sposobu żywienia się i straciły wiele kilogramów.

Nie ulega wątpliwości, że dieta dukana jest przeznaczona dla osób, które mają na tyle determinacji, aby zrezygnować z wielu dotychczas spożywanych produktów. Nie oznacza jednak to, że dieta proteinowa zakłada daleko idące głodzenie się. Jej główną zaletą jest to, że można jeść w każdych ilościach te posiłki, które zawierają białko, a więc chude mięso, sery, szynkę, jaja, ryby i owoce morza, a także napoje.

Kluczem do zrzucenia wagi jest trzymanie się ściśle wytyczonych reguł żywienia, które nie są jednak tak restrykcyjne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli wytrzymamy aż do 3 poziomu diety, dwa razy w tygodniu możemy pozwolić sobie na zjedzenie dokładnie tego, na co mamy akurat ochotę. Dieta proteinowa jest całkowicie bezpieczna dla człowieka, co zostało potwierdzone w toku badań medycznych. Stosując dietę proteinową nie narażamy swojego organizmu na szwank, oprócz dobrej sylwetki możemy więc cieszyć się zwiększonymi pokładami energii i dobrym samopoczuciem.

W przeciągu 2-3 miesięcy jesteśmy w stanie pozbyć się nawet 15 kg nawagi, jeśli będziemy mieli tyle odwagi i samozaparcia, aby stosować się do wymogów diety proteinowej.