Skuteczność diety Dukana

Rekordziści, dzięki wdrożeniu Diety Dukana potrafili stracić w ciągu kilku miesięcy nawet kilkadziesiąt kilogramów. Pojawia się zatem pytanie, czy aby na pewno tak duża utrata kilogramów może być bezpieczna dla zdrowia? Czy człowiek nie powinien ograniczać ilości utraconych kilogramów?

Wpływanie na mniejszą utratę wagi nie jest najlepszym pomysłem, gdyż tym sposobem pacjent musiałby powrócić to poprzednich zasad żywienia i przerwać dietę. Jeśli systematycznie tracisz kilogramy, a czujesz się cały czas bardzo dobrze, to nie ma powodów dla zmiany zasad żywienia. Szczególnie jeśli okaże się, że cierpisz na nadczynność tarczycy. Wyeliminowanie węglowodanów może być dla ciebie bardzo niebezpieczne! Organizmy, które bardzo szybko się odchudzają powinny przebywać pod opieką lekarza. Lekarz powinien stale kontrolować wyniki organizmu i sprawdzać czy wszystko jest w porządku. Dla osoby bardzo otyłej, przejście na dietę proteinową jest wielkim szokiem, gdyż z pewnością osoba taka, przez wiele lat odżywiała się strasznie tłusto. Zmiana wprowadza zatem ogromny niedosyty w organizmie, a pacjentowi nie łatwo może być się do tego przyzwyczaić. Dieta Dukana jest przeznaczona dla każdego, kto posiada silną wolę oraz dąży do celu. Nie jest powiedziane, że Twoja nadwaga ma wynosić 5 czy 50 kilogramów – w pozbyciu się każdej, nawet bardzo dużej nadwagi dieta Dukana naprawdę pomoże.

Jeśli uda ci się dotrzeć do ostatniej fazy diety Dukana, czyli fazy stabilizacji, to tylko od Ciebie będzie już zależała ilość zbędnych kilogramów. Musisz tylko jeden raz w tygodniu  żywić się produktami bogatymi w białko. To niewiele, szczególnie, że w pierwszej fazie taką właśnie dietę trzeba było prowadzić codziennie.

Efekty diety Dukana są naprawdę bardzo spektakularne. Wystarczy wspomnieć o takich gwiazdach jak Jennifer Lopez czy Superniania, które dzięki diecie proteinowej straciły około 20 kilogramów.