Podstawy diety paleo

Dieta paleo pojawiła się w Stanach Zjednoczonych za sprawą prowadzonych przez naukowców badań dotyczących sposobów odżywiania się jaskiniowców. Na tej podstawie został stworzony program odżywiania się, który powinien być odpowiedni dla każdego, dorosłego człowieka. Pamiętajmy, że dieta paleo ściśle odpowiada naszym genetycznym uwarunkowaniom. Jaskiniowcy żywili się tylko tym, co upolowali lub zebrali z ziemi, drzew i krzewów.

Na takich produktach opiera się właśnie dieta paleolityczna. Można w niej spożywać wszystkie owoce i warzywa, owoce morza, chude mięso, jak również ryby. Warzywa w diecie paleolitycznej muszą być pozbawione skrobi, więc wykluczone będą ziemniaki. Dieta paleo nie jest zbyt restrykcyjna, nie ogranicza zanadto tłuszczów, a więc nie można jej określić mianem beztłuszczowej. Taką dietę prowadzili po prostu nasi praprzodkowie, którzy żyli kilka tysięcy lat temu. Teraz staramy się wrócić do korzeni naszego żywienia, w celu utraty zbędnych kilogramów oraz uzyskania lepszego samopoczucia. Jadłospis jaskiniowców powinien być dla każdego z nas optymalny, ponieważ jesteśmy do niego genetycznie dopasowani. Przy zastosowaniu diety paleo kilogramy zbędne osobie odchudzającej się, są tracone w rozsądnym czasie. Nie można oczekiwać tego, że w ciągu tygodnia stracimy tłuszczyk z bioder, ud czy brzucha.

Wszystko musi dziać się w swoim czasie. Żywienie w ramach diety paleolitycznej to nie tylko sama dieta, ale również zmiana całego stylu życia człowieka. Dieta paleo zakłada konieczność ruchu, ale nie w siłowni, czy klubie fitness, ale na świeżym powietrzu. Osoby stosujące ją powinny uskuteczniać spacery, jogging, czy uprawianie sportów drużynowych na dworze. Dzięki diecie paleo człowiek czuje się zdrowszy, a jego figura w końcu wygląda tak, jak sobie to wymarzył.